ipad

Back to school, back to uni, back to work: iPad idealnym towarzyszem codziennych wyzwań

Wiek XX jest wiekiem rewolucji technologicznej, która na zawsze zmieniła oblicze świata. Wynalezienie komputerów dało zupełnie nowe możliwości, szybko się one upowszechniły, a ich naukowe i militarne zastosowania znacznie rozszerzyły. Dziś komputer jest bardzo uniwersalnym narzędziem pracy i rozrywki, a kiedy pojawia się potrzeba częstego przenoszenia komputera i pracy na nim poza domem, być może warto rozważyć zakup jego mniejszego, bardziej mobilnego ”kuzyna”, jakim jest iPad.

Dla kogo iPad

iPad jest niezwykle przydatnym urządzeniem dla każdego, kto lubi mieć mniejszą wersję komputera zawsze ze sobą. Ekran większy niż w telefonie pozwala na bardziej komfortową pracę, a rozmiar i masa o wiele mniejsze, niż w laptopach znacznie ułatwiają transport tabletu. iPad znajdzie wiele zastosowań: docenią go uczniowie i studenci, którym pozwoli mieć książki i lektury zawsze przy sobie, docenią i pracujący dorośli, którzy mogą mieć na nim ważne dokumenty.

Możliwości iPada

iPad pozwala z łatwością tworzyć dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne i prezentacje multimedialne, ale to nie wszystko. Dzięki wbudowanej kamerze pozwoli dokumenty uzupełnić o zdjęcia i filmy, a na tym jego możliwości się nie kończą. Dzięki iPadowi (dostępnemu do kupienia w iSpot) można z łatwością zarządzać mailami i mediami społecznościowymi, kontaktować się z innymi za pomocą Zooma, Skype’a lub Messengera, stanowi on podręczną bibliotekę, pozwala nawet montować filmy, a setki dedykowanych aplikacji jeszcze bardziej rozszerzają jego możliwości.

Ma również tak podstawowe udogodnienia, jak Notatki, Kalendarz i Kontakty zsynchronizowane z pozostałymi urządzeniami Apple zalogowanymi na tym samym koncie iCloud. Użytkownicy marki niezwykle cenią sobie dopracowaną synchronizację różnych urządzeń, która czyni z iPada przedłużenie Maca i iPhone’a.

Nie samymi obowiązkami człowiek żyje, a iPad pozwala również na rozrywkę: czy chodzi o książkę przygodową, komiks czy oglądanie filmu. Na iPadzie jest to bardzo wygodne dzięki większemu ekranowi i może odbywać się właściwie wszędzie – ze względu na gabaryty zbliżone do większego zeszytu łatwo wrzucić go do torby i mieć ze sobą niezależnie od okoliczności.

Dodatki do iPada

iPada warto uzupełnić o dodatkowe akcesoria. Przenośna klawiatura Bluetooth pozwala jeszcze wygodniej pisać na nim książkę lub projekt, a Apple Pencil pozwala tworzyć odręczne notatki albo zmienić go w poręczny szkicownik, na którym powstają prawdziwe dzieła sztuki. Kolorowe etui nie tylko chronią urządzenie i dają możliwość ustawienia go w wygodnej pozycji, ale pozwalają na personalizację, dopasowanie do unikalnego stylu właściciela.

Zalety iPada

Warto podsumować i wymienić krótko zalety iPada:

  • większy od telefonu, ale znacznie mniejszy i lżejszy od laptopa, co pozwala na komfortową pracę i łatwy transport,
  • przenośny bank ważnych dokumentów, książek, filmów, lektur i podręczników,
  • doskonale współpracuje z innymi urządzeniami Apple,
  • wszechstronne zastosowanie: do pracy i rozrywki, w domu, w biurze, w szkole, nawet w drodze i w terenie,
  • ułatwia pracę w niemal każdych warunkach,
  • akcesoria rozszerzają jego użyteczność, a ogromny wybór dedykowanych aplikacji pozwala znaleźć mu setki zastosowań.

Podobne wpisy