Tusze do Epson XP 245 – co warto wiedzieć?

Różnorodne urządzenia wielofunkcyjne to wyjątkowo praktyczny sprzęt, który niegdyś znajdował zastosowanie jedynie w firmach. Współcześnie ze względu na wyjątkowo atrakcyjne ceny drukarek można je coraz częściej odnaleźć w prywatnych domach. Należy jednak pamiętać, że niska cena urządzenia nie oznacza niewielkich kosztów za materiały eksploatacyjne. Co warto wiedzieć na ten temat?

Odpowiednie urządzenie

Każda osoba, która chce uniknąć wyjątkowo wysokich kosztów za materiały eksploatacyjne powinna dobrze zastanowić się nad odpowiednim urządzeniem. Bez wątpienia jednym z lepszych pomysłów może być zakupienie wielofunkcyjnego sprzętu Epson XP 245 tusze, które są używane w tym sprzęcie, ze względu na zastosowano technologię wyróżniają się wyjątkowo długą żywotnością. Jaka jest tajemnica tuszy w drukarce Epson XP 245? Odpowiedzi poniżej!

Przede wszystkim w klasycznych drukarkach oraz urządzeniach wielofunkcyjnych wykorzystujących tusz ma się do czynienia z dwoma kartridżami. Z kartridżem na czarny atrament oraz drugim, w którym znajduje się tusz kolorowy. W praktyce z kartridż z tuszem kolorowym składa się z trzech odrębnych przestrzeni, w których znajduje się kolor niebieski, żółty oraz różowy. Dopiero po wymieszaniu są one nakładane na papier, dzięki czemu uzyskuje się nowe kolory.

Epson XP 245 Tusze przyszłości?

W praktyce oznacza to, że skończenie się jednego z trzech podstawowych kolorów w kartridżu oznacza konieczność jego wymiany. Sytuacja ta nie dotyczy jednak drukarki Epson XP 245, która wykorzystuje odrębne wkłady atramentowe na kolory niebieski, żółty oraz czerwony. Dzięki takiemu rozwiązaniu technologicznemu w przypadku skończenia się jednego z kolorów wystarczy jego wymiana w drtusz, a pozostałe barwy wciąż mogą być używane do druku! Jest więc to znacznie tańsze rozwiązanie niż klasyczne tusze.

Podobne wpisy