5 powodów, dla których warto wybrać iPhone'a 14 Plus 128GB zamiast Pro Max

5 powodów, dla których warto wybrać iPhone’a 14 Plus 128GB zamiast Pro Max

Po raz pierwszy w historii Apple sprzedaje dwa bardzo duże telefony. Z jednej strony mamy iPhone’a 14 Pro Max, a z drugiej iPhone’a 14 Plus. I choć istnieją oczywiste różnice między tymi dwoma telefonami, mogą one nie być tak znaczące, jak myślisz. Oto sześć powodów, dla których warto zaoszczędzić i wybrać iPhone’a 14 Plus zamiast Pro Max.

Ekran jest tak samo doskonały

Podobnie jak 6,1-calowy iPhone 14 i 14 Pro Max,  iPhone 14 Plus 128gb z oferty iSpot ma identyczny ekran o przekątnej 6,7 cala. Nie są one jednak dokładnie takie same. Wyświetlacz iPhone’a 14 Pro Max ma kilka funkcji niedostępnych w Plusie: ProMotion z częstotliwością odświeżania 120 Hz (w porównaniu do 60 Hz). Jest to funkcja, którą pokochają użytkownicy dawnych modeli Pro Max. Jeśli jednak do tej pory miałeś/ miałaś iPhone’a 12 lub XR, ekran Plusa będzie tak samo dobry jak w Twoim starym telefonie, tylko większy.

Żywotność baterii jest w rzeczywistości lepsza

Wszyscy wiemy, że iPhone’y mają fantastyczną żywotność baterii, ale Apple twierdzi, że iPhone 14 Plus ma najlepszą żywotność baterii ze wszystkich. Według ekspertów bateria wytrzymuje od 20 do 21 godzin, czyli o godzinę dłużej niż Pro Max w podobnych testach.

W realnym świecie iPhone 14 Plus może zapewnić nawet kilka dni użytkowania. Dzień umiarkowanego użytkowania z około dwiema godzinami z włączonym ekranem i dużą ilością czasu z dala od sieci Wi-Fi zużywa tylko 25% baterii. Tak więc, jeśli wymieniasz iPhone’a 11 lub nawet iPhone’a 13, poprawa będzie oszałamiająca: w zasadzie już nigdy nie będziesz musiał/ musiała martwić się o znalezienie ładowarki.

czarny iPhone 14 Plus 128gb

Porównanie aparatów

Oprócz dynamicznej wyspy główną różnicą między iPhone’em 14 Pro Max i 14 Plus jest tylna kamera. W iPhonie 14 Pro Max znajduje się główny obiektyw 48 MP i teleobiektyw 12 MP, z których żadnego nie znajdziemy w telefonie takim jak Phone 14 Plus 128gb. W rzeczywistości iPhone 14 ma bardzo podobny aparat do iPhone’a 13, z konfiguracją dwóch aparatów z szerokokątnym 12 MP i ultraszerokokątnym 12 MP. Ale to nie znaczy, że nie uzyskasz świetnych wyników z Plusem.

Procesor jest w zasadzie taki sam

Apple podzieliło procesor A15 w iPhonie 13 na dwa typy: 4-rdzeniowy procesor graficzny dla iPhone’a 13 i 13 mini oraz 5-rdzeniowy procesor graficzny dla iPhone’a 13 Pro i Pro Max.

Polityka ta posunęła się o krok dalej w przypadku iPhone’a 14. Modele Pro wykorzystują nowy procesor Apple A16, podczas gdy iPhone 14 Plus 128gb ma high-endową wersję A15. Ale choć brzmi to jak duże ulepszenie, tak naprawdę nim nie jest. W przeprowadzonych testach A16 nie jest znacznie szybszy niż A15 i nie jest to coś, co można zauważyć w codziennym użytkowaniu. Jeśli więc kupisz iPhone’a 14 Plus, nie okaże się on wolniejszy niż 14 Pro Max.

Dynamiczna wyspa nie jest jeszcze niezbędną funkcją

Główna nowa funkcja iPhone’a 14 Pro Max nie znajduje się w sprzęcie, ale w oprogramowaniu. Dynamiczna wyspa, która jest funkcją w nowym aparacie, jest z pewnością najbardziej interesującą i intrygującą funkcją nowego telefonu, która będzie widoczna w iPhone’ach przez wiele lat. Niemniej jednak minie trochę czasu, zanim programiści odpowiednio zaktualizują swoje aplikacje, aby z niej skorzystać.

Podobne wpisy