drukowanie plakatów

Jak wygląda dobrze zaprojektowany wydruk plakatu?

Zaprojektowanie idealnych plakatów to ogromna sztuka. Najczęściej zadanie to realizują profesjonalni graficy, choć zdarzają się też odważni amatorzy, którzy dobrze radzą sobie z programami graficznymi. Jakie cechy ma dobrze zaprojektowany plakat?

Druk plakatów musi być czytelny

drukowanie plakatów

To bardzo ważne, by treść plakatu można było łatwo odczytać. Odbiorca nie może się zastanawiać nad tym, co na nim napisano. Właśnie z tego powodu warto zrobić próbny wydruk plakatu, który pozwoli ocenić, czy wszystko wygląda w porządku. Zazwyczaj drukowanie plakatów odrobinę zmienia ich wygląd. Oznacza to, że na papierze grafika wygląda trochę inaczej niż na ekranie komputera. Przygotowanie próbki pozwala ocenić, czy do projektu nie należy wprowadzić zmian i poprawek. To ostatni moment na takie działanie.

Dobrze dobrane kolory

Planując drukowanie plakatów, trzeba też pamiętać o dobraniu kolorów w taki sposób, by były one ze sobą spójne. Powinny też dobrze wyglądać na papierze, a nie tylko w komputerze. Dobrą praktyką jest stawianie na stonowane, pastelowe kolory. Druk plakatów z bardzo intensywnymi barwami może wymagać użycia grubszego papieru. Taki wydruk plakatu może też mieć wyższą cenę jednostkową. Co gorsze, może to też wpływać na czytelność i odbiór samej grafiki. Oczywiście plakat musi przyciągać spojrzenia i rzucać się w oczy, ale można to uzyskać innymi metodami niż używaniem bardzo intensywnych barw na dużych powierzchniach. Na pewno więcej dowiesz się na https://www.copyshop.krakow.pl/oferta/plakaty/.

Podobne wpisy