tusz do drukarki epson 103

Tusze Epson 103 – ich ceny mogą być bardzo różne

Drukarki Epson są w ocenie wielu użytkowników bardzo tanie w eksploatacji. Na jej koszty największy wpływ mają oczywiście tusze. Im więcej się drukuje, tym częściej trzeba je kupować. Do wielu drukarek Epson kupować trzeba tusze o oznaczeniu Epson 103. Koszt kompletu Epson 103 to niecałe 150 złotych. Nie wszędzie jednak tusze Epson 103 kosztują tyle samo. Jak oszczędzić na zakupie takich tuszy? 

Miejsce zakupu ma znaczenie

Chcąc oszczędzić na zakupie tych tuszy, nie warto decydować się na kupowanie w sklepach komputerowych. Tam z reguły tusze Epson 103 kosztują najwięcej. I nie ma znaczenia czy jest to sklep komputerowy działający pod znaną marką, czy też mały sklep komputerowy działający tylko w danym mieście. Dobrym zaś miejscem do kupowania tuszy, są firmy specjalizujące się w sprzedaży materiałów biurowych i artykułów wyposażenia firm. Tusze Epson 103 w takich miejscach mogą być nawet o kilkadziesiąt złotych tańsze, niż w drogich sklepach komputerowych. Oczywiście tusze Epson 103 dostępne są także w Internecie. Tusz do drukarki Epson 103 kupony przez Internet może być niewielkim wydatkiem, pod warunkiem, że koszty wysyłki nie są zawyżone. Zawsze wiec trzeba i na nie zwracać uwagę. 

tusz do drukarki epson 103

Tusz do drukarki Epson 103 – oryginał czy zamiennik?

Tańsze od tuszy oryginalnych, produkowanych przez firmę Epson, są oczywiście zamienniki. Czy jednak taki tusz Epson 103 jest wart zakupu? W wielu przypadkach tak bowiem zamienniki wytwarzane przez dobre firmy są nie gorsze od tuszy oryginalnych. Wyróżnia je też atrakcyjna, niska cena. Nie zawsze jednak jakość zamienników jest wysoka. Wiele jest napełnianych gorszej jakości tuszem. To zaś sprawia, że i jakość wydruków jest gorsza. Zauważalne to będzie przede wszystkim przy wydrukach kolorowych, czy też drukowaniu zdjęć. Jeśli więc chcemy oszczędzić na zakupie tuszy i decydujemy się na zamienniki Epson 103, niech będą to zamienniki dobrej, znanej firmy. Takie z reguły są bardzo wysokiej jakości. Wydruki wykonywane drukarką, w której zamontowano takie zamienniki tuszy, nie będą zaś różnić się od wydruków z wykorzystaniem tuszy oryginalnych.

Podobne wpisy